28 listopada odbył się szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3 pod hasłem ” Moja mała i wielka Ojczyzna”.  Jego celem było popularyzowanie poezji opiewającej piękno naszej Ojczyzny, kształtowanie postaw patriotycznych i wrażliwości na piękno ojczystego języka, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz prezentacja umiejętności dzieci. Organizatorami konkursu były p. Wanda Banaczkowska i p. Monika Kaczmarek.

Udział w konkursie wzięło 21 dzieci:

klasa 1a – Aleksandra Pomiankowska, Pola Bera, Barbara Solińska, Piotr Bochnacki, Zuzanna Bujnowska

klasa 1b – Marysia Kościuk, Kinga Kruk, Kuba Redlica, Natalia Skorodzień, Tosia Wołoszyn, Anna Żarnowiec,

klasa 2a – Lena Wieczorek, Jakub Ściegienny, Bartosz Kosowicz, Paweł Kaczmarczyk, Kacper Snopek,

klasa 3a – Bartosz Bracik,

klasa 3c – Oliwia Deląg, Magdalena Zgrzebnicka, Agata Tokarska, Sebastian Małkowski, Patrycja Pazera

Komisja w składzie:  p. Wanda Banaczkowska i p. Monika Kaczmarek oraz p. Ewa Smurzyńska, dokonała oceny wg ustalonych kryteriów. Następnego dnia jury ogłosiło wyniki konkursu:

• klasa 1

I miejsce: Kinga Kruk kl.1b, Piotr Bochnacki kl1.1b

II miejsce: Marysia Kościuk kl.1b, Anna Żarnowiec kl.1b

III miejsce: Barbara Solińska, Tosia Wołoszyn kl.1b

• klasa 2

I miejsce: Bartosz Kosowicz kl.2a

II miejsce: Jakub Ściegienny kl.2a

III miejsce: Paweł Kaczmarczyk kl. 2a

• klasa 3

I miejsce: Oliwia Deląg kl. 3c

II miejsce: Patrycja Pazera kl. 3c, Magdalena Zgrzebnicka kl. 3c

III miejsce: Sebastian Małkowski kl. 3c

Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody podczas uroczystego apelu, który odbędzie się w grudniu. Wyróżnione osoby będą miał wtedy okazję zaprezentować swoje wiersze przed Panią Dyrektor, gronem pedagogicznym oraz pozostałymi dziećmi z klas 1-3.