Edukacja ekologiczna jest niezmiernie ważna, dlatego klasa 2a przystąpiła w tym roku do programu edukacyjnego pod hasłem” Szkolne Przygody Gangu Swojaków” . Jego celem było zgłębianie tajemnic przyrody nie tylko podczas lekcji przyrody, ale przede wszystkim w trakcie spacerów i wycieczek na świeżym powietrzu.  Dzieci już we wrześniu otrzymały ” Dzienniczki Troskliwego Odkrywcy” z rozmaitymi zadaniami. Jednym z zadań było przygotowanie własnego zielnika z własnoręcznie zebranych roślin. Inne zadanie polegało na odszukaniu tropów zwierząt . Były też zadania plastyczne, np. przygotowanie jesiennej dekoracji czy skonstruowanie karmnika dla ptaków. Za każde poprawnie wykonane zadanie dzieci otrzymywały naklejkę przedstawiającą zagrożony gatunek zwierząt: wilka, sóweczkę, morświna, jeża, żubra czy rysia.

W ramach programu uczniowie 2a wzięli też udział w ogólnopolskim konkursie. Wspólnie przygotowali pracę zbiorową w formie mapy małej ojczyzny, na której były zaprezentowane chronione i zagrożone gatunki zwierząt.

Dla uczestników przygotowano mnóstwo bardzo ciekawych materiałów, które w II semestrze uatrakcyjnią lekcje i zmotywują dzieci do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat polskiej przyrody.