Klasa 3b wzięła udział w II edycji konkursu dla szkół podstawowych pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” organizowanego przez sieć sklepów Biedronka. Głównym celem akcji było zainspirowanie dzieci do codziennego czytania i obudzenie w nich odpowiedzialności za środowisko naturalne. Zadaniem uczestników było przygotowanie dekoracji sali zawierającej Magiczne Drzewo Słodziaków, które zostało zrobione z materiałów nadających się do recyclingu. Uczniowie klasy 3b pracowali w grupach. Jedna grupa malowała i sklejała pudełka kartonowe – tak powstał pień drzewa. Druga grupa zajęła się gałęziami, które zrobiła z rolek po papierze toaletowym. Dzieci z trzeciej grupy przygotowały foliowe liście i owoce ze zużytych butelek , puszek i zakrętek. Dekorację wykorzystano podczas obchodów Święta Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Uczniowie w tym dniu przynieśli swoje ulubione książki i zaprezentowali najciekawsze fragmenty. To była fantastyczna akcja !!! Do zobaczenia za rok :))