We wtorek 17 października uroczyście rozpoczęliśmy udział w II edycji autorskiego programu szkolnej edukacji audiowizualnej „Świętokrzyska Akademia Filmowa”. Jak co roku, uczniowie szkoły podstawowej wraz z wychowawcami chętnie udali się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, by uczestniczyć w warsztatach filmowych.

Młodzież chętnie  rozmawiała z pracownikiem Muzeum Zabawek i  Zabawy – okazało się, że niektórzy Pana prelegenta dobrze znali.  W miłej atmosferze przebiegała dyskusja na temat opowieści starej jak świat. A wszystko dlatego że, w drugiej części warsztatów uczniowie obejrzeli film w reżyserii B. Condona „Piękna i Bestia”. Po powrocie do szkoły dyskusjom i refleksjom na języku polskim o filmie nie było końca…

Już  nie możemy się doczekać kolejnego spotkania warsztatowego, a planowane jest ono na 9 listopada.