11.11.1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość! Było to 97 lat temu.

Święto Niepodległości to dzień wyjątkowy, który w naszej tradycji stał się symbolem szacunku dla tych pokoleń, które walczyły o niepodległość Ojczyzny.

Kim bylibyśmy dziś, gdyby nie starania powstańców listopadowych i styczniowych, legionistów Józefa Piłsudskiego? Niełatwa była droga do niepodległości w 1918 roku.

P1070281Dla upamiętnienia tych wydarzeń w naszej szkole 10.11.2015 roku uczniowie klas IIIC i IIB gimnazjum i Zuzi z klasy drugiej szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Wilk, Jolanty Szymak, Renaty Długosz, Dariusza Orkisza przygotowali uroczystą akademię w formie programu poetycko-muzycznego nawiązującego do walki Polaków o niepodległość. Przedstawienie zakończyło się przesłaniem: Bądźmy dumni z Polski! Bądźmy dumni z bycia Polakami!

Uroczystość uświetnił swoją obecnością p. Janusz Siwek- harcerz szarych szeregów, kolega szkolny Wojtka Szczepaniaka-patrona naszego gimnazjum. Opowiedział o tym, w jaki sposób w latach okupacji młodzi ludzie, często z narażeniem życia, świętowali 11 listopada. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.

Było tak, jak powinno być: uroczyście, radośnie, patriotycznie, biało-czerwono. Była to prawdziwa lekcja patriotyzmu dla uczniów naszej szkoły –  galeria zdjęć