„Świat jest teatrem, aktorami ludzie”

W dniu 14 maja w naszej szkole gościł znany kielecki aktor Dawid Żłobiński. Pan Dawid jest absolwentem PWST w Krakowie, ma na swoim koncie niezliczoną ilość ról teatralnych i filmowych. Ponadto aktor wielokrotnie otrzymał nagrodę Dziką Różę – wyraz szczególnej sympatii widzów. Prywatnie jest mężem aktorki Beaty Pszenicznej i ojcem 9-letniej Bogny, która także występuje na scenie Teatru im. S.Żeromskiego w Kielcach. Nasz gość z pasją, w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadał o swojej pracy w teatrze. Odpowiadał na liczne pytania uczniów naszej szkoły. Spotkanie upłynęło w niezwykle serdecznej atmosferze. W roli prowadzących świetnie spisali się Aleksandra Gawryjołek z klasy 7b i Jakub Osobiński z klasy 7 a. Niezapomniane wrażenie wywarła wystawa przedstawiająca historię teatru od antyku do współczesności oraz prywatna kolekcja masek weneckich Pań: Teresy Mider i Eweliny Kowalskiej. Organizatorkami spotkania były: Ewa Smurzyńska, Teresa Mider i Ewelina Kowalska.