Dnia 03.12.2018 r. odbyło się spotkanie autorskie z Panią Zytą Trych –  znaną kielecką poetką, Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach, które przygotowały Panie: Teresa Mider, Ewelina Kowalska i Ewa Smurzyńska. Podczas uroczystości uczniowie klasy 6a prezentowali wybrane wiersze Pani Zyty, a uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach – Emma Śliz oraz uczeń naszej szkoły – Maciej Słabiak przygotowali oprawę muzyczną.

Spotkanie było bardzo wzruszające dla naszego gościa. Pani Zyta opowiedziała uczniom w jaki sposób życie wpływało na Jej twórczość oraz o tym, jak wyglądała nasza szkoła, kiedy Ona do niej uczęszczała.

Pani Zyta Trych   jest  rodowitą kielczanką, przez wiele lat pracowała jako nauczyciel w Szkole Specjalnej nr 17 w Kielcach oraz w Szkole Przemysłu Spożywczego – jest wielkim przyjacielem dzieci i młodzieży. Odznaczona została również Złotym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Pani Zyta wielokrotnie była gościem naszej szkoły i   prezentowała swoją twórczość na spotkaniach z młodzieżą. Do najbardziej znanych utworów należą: Doznanie codzienności, Urok dnia, Bo to jest moje miasto, Santo Subito, Pielgrzym naszych czasów, Hrabina niebieska.

Cieszymy się, że tak znakomita poetka zechciała gościć w naszej szkole i mamy nadzieję, że  wkrótce znów do nas zawita z porcją nowych wierszy. Dyrekcja Naszej Szkoły i Nauczyciele dziękują za miłą wizytę.