W naszej szkole wiele się dzieje. Na nudę na pewno nie mogą narzekać uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Co tydzień spotykają ich nowe atrakcje. Nasze dzieci systematycznie uczestniczą w lekcjach filmowych organizowanych przez Kino Fenomen w ramach Akademii Filmowej, biorą udział w wycieczkach, w wyjściach do teatru, muzeum, biblioteki oraz zdobywają wiedzę podczas lekcji przyrodniczych w siedzibie kieleckiego LOP. Podczas zajęć szkolnych  zdobywają wiedzę, rozwijają swoje umiejętności i liczne  talenty. O tym, że wszyscy posiadają zdolności plastyczne świadczą fantastyczne prace plastyczne, które zdobią szkolny korytarz. Inne talenty naszych uczniów: taneczne, kulinarne, czy sportowe można podziwiać w naszej galerii.  Zapraszamy !!!