19 października to ważna data dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Właśnie tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie i  pasowanie na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kielcach. Uczniowie zdawali swój pierwszy egzamin ze zdobytych w krótkim czasie nauki wiadomości  i umiejętności szkolnych. Do tego egzaminu zostali przygotowani przez swoje wychowawczynie: Panią Marię Paduszyńską i Panią Monikę Kaczmarek.

Zanim przystąpili do uroczystego ślubowania, zaprezentowali Dyrekcji Szkoły, rodzicom i nauczycielom swój program artystyczny. W wierszach i piosenkach pokazali jak są samodzielni i utalentowani.

Po wzorowo zdanym egzaminie, pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Elżbieta Dudała pasowała ich na uczniów, a wychowawczynie wręczyły upominkowe dyplomy, książeczki legitymacje szkolne. Rodzice, na zakończenie uroczystości, obdarowali wszystkie dzieci wspaniałymi upominkami z imieniem i logo szkoły, piłkami  i skakankami.

Pierwszaków witamy w gronie społeczności uczniowskiej!!!