Współpraca z klubem siatkarskim

  Nasza szkoła współpracuje z klubem siatkarskim. W ramach tej współpracy dziewczynki pomagają na meczach, między innymi podając piłki.

Koordynatorem tych działań jest p. Beata Rozpara     Galeria zdjęć

VII Turniej Mikołajkowy za nami!

Drużyny dziewcząt i chłopców z klas 4 i 5 rozgrywały 03.12 mecze siatkówki. Było wesoło i Mikołajkowo. Słodycze, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła Pani Dyrektor i Pani Joanna Winiarska – wice Przewodnicząca Rady Miasta Kielce, która objęła patronatem nasz Turniej!

Bardzo dziękujemy!
Dzieciakom gratulujemy! Za rok znów się bawimy ???
Organizatorzy: Beata Rozpara i Dagmara Kotlarska

Galeria zdjęć

Mistrzostwach Kielc w Siatkówce klas 6

27.11.2018 r.  dziewczyny rozegrały ostatni mecz w Mistrzostwach Kielc w Siatkówce klas 6.

Ostatecznie nasza Szkoła uplasowała się na III miejscu. 

?   Nasz zespół: Julia Żuk, Julia Małkowska, Daria Gwóźdź, Maja Walczak, Wiktoria Spiczonek, Maja Siuda, Nikola Buk, Anastazja Szymańska, Marika Świerczyńska, Marysia Kubik Opiekun – Beata Rozpara    

„Kielce biegają” – udział naszej szkoły w imprezie miejskiej

29 września nasi nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 9 uczestniczyli w kolejnej edycji  imprezy sportowej pt. „Kielce biegają”. W imprezie łącznie uczestniczyło ponad 30 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, gratulujemy pokonanego dystansu i do zobaczenia za rok!

Pokazy karate z klubu Kyokushin

We wrześniu naszych uczniów odwiedzili  młodzi karatecy z klubu Kyokushin pod wodza pana Andrzeja Białka. Zaprezentowali ciekawe ćwiczenia, zachęcając do uczęszczania na zajęcia karate, które popołudniami odbywają się w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Galeria

Rok Szkolny 2018/19

Festyn sportowy z okazji Dnia Dziecka

Dnia 1 czerwca, w Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 9 odbył się Dzień Sportu. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego.  Od samego rana czekały na dzieci same  atrakcje:

-wesoły namiot z popcornem, frytkami, watą cukrową,

-gry i zabawy na wesoło,

-turniej  dla uczniów piłki nożnej i piłki siatkowej.

W tym dniu nie było lekcji, a uczniowie spędzili czas na sportowo, biorąc udział w zabawach sportowych na wesoło , gdzie rywalizowali między sobą o super sportową klasę.

Na początku Festynu Pani Dyrektor Elżbieta Dudała przywitała wszystkich uczniów szkoły i złożyła  życzenia z okazji ich święta.

Po przemówieniu nastąpił pokaz klubu karate, w którym mali karatecy pokazali świetne przygotowanie i zamiłowanie do tego sportu.

Następnie nauczyciel Rafał Kruk zaproponował wszystkim dzieciom krótką rozgrzewkę przy muzyce , aby przygotować się do sportowej rywalizacji.

O godzinie 10.00 ruszyły wielkie klasowe zawody, gdzie każdy uczeń mógł się wykazać sprawnością umysłową i fizyczną. Do zaliczenia były następujące konkurencje:

– bieg z jajkiem,

– bieg z kubkiem wody,

– kalambury,

– równania z zapałek,

– przerzucanie kulek z gazet,

– sztafeta w kole,

– żonglerka balonem.

Po godzinnych zmaganiach i wielkich emocjach sportowych nauczyciele wychowania fizycznego zebrali karty z wynikami  od wychowawców  i podliczyli zdobyte punkty.

Pani Dyrektor wręczyła klasom dyplomy za zajęte poszczególne miejsca :

I miejsce – klasy IIa gimnazjum, 7a, 6b, 5b, 4b

II miejsce – klasy  IIb gimnazjum, 7b,6a,5a, 4a,4c

Jak wiadomo w ten dzień tradycyjnie wszystkie dzieci otrzymały słodycze ufundowane przez radę rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 9.

 Imprezę uważamy za udaną, pogoda dopisała,  frekwencja była bardzo dobra, a dzieci bawiły się świetnie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy  zaangażowali się w organizację festynu sportowego.

Galeria zdjęć

Zawody lekkoatletyczne dla gimnazjalistów

W dniach 14-15 maja na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody dla szkół gimnazjalnych o mistrzostwo Kielc.

Naszą szkołę reprezentowała spora grupa uczniów, którzy dobrze zaprezentowali swoje umiejętności i osiągnęli następujące wyniki sportowe:

1 miejsce Adam Dybała – bieg na 1000 m

4 miejsce – sztafeta bieg  4 x100m, Dybała, Sędzielewski, Kwiecień, Pierzak

4 miejsce Piotr Garnuszewski– rzut dyskiem

10 miejsce w finale biegu na 100 m Dawid Pierzak

7 miejsce Bartek Mojeścik– bieg na 2000 m

4 miejsce Jakub Posłowski – rzut oszczepem

6 miejsce Piotr Garnuszewski – rzut oszczepem

5 miejsce Kamil Kwiecień – skok w dal

Niestety z powodu kontuzji w drugim dniu zawodów Karol Pisarczyk i Bartek Krzemiński nie ukończyli zawodów.

Gratuluję moim podopiecznym dobrych wyników!

Galeria zdjęć

Turniej ringo

Uczennice klas 4, 5 i 6 rozegrały 17.05 mecze w ramach Międzyklasowego Turnieju Ringo. Zabawa była udana, a rywalizacja zacięta.
Dziewczęta otrzymały dyplomy i słodycze.
Dziękujemy p. Joannie Winiarskiej za wsparcie i nagrody.

Organizatorami turnieju były: p. Beata Rozpara i p. Dagmara Kotlarska.

Galeria zdjęć

W parku linowym

Dnia 15.05 uczniowie klasy 5a i uczennice z kl. 6 w ramach lekcji w- fu byli z opiekunem p. Beatą Rozparą w parku linowym. Pomimo brzydkiej pogody, pokonywaliśmy przeszkody i bawiliśmy się doskonale, humory dopisywały.

Galeria zdjęć

„Pierwszy Krok Gimnastyczny”

27.04.18. wzięliśmy udział w XIX zawodach z cyklu: „Pierwszy Krok Gimnastyczny”.
Na gimnastycznych matach reprezentowały naszą szkołę: Zosia Kaczorowska, Nadia Jarczyńska, Nikola Buk, Igor Bieniek, Mikołaj Woś, Kacper Wolski.
Opiekun: Beata Rozpara

Galeria zdjęć

Turniej Finałowy Minisiatkówki Dziewcząt

26.04.18 odbył się Turniej Finałowy Minisiatkówki Dziewcząt w ramach szkolnych rozgrywek sportowych organizowanych przez Urząd Miasta Kielce. Amelia Jaśkowska zajęła II miejsce! Kinga Parandyk m.11, Shake Baghdasaryan m.12. Na 12 miejscu uplasowała się drużyna z kl. 4 Oliwia Sikora i Marysia Góźdź. Opiekun- Beata Rozpara.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Galeria zdjęć

VI Turniej Piłki Nożnej Halowej

W dn. 09.04.18 odbył się w naszej szkole VI Turniej Piłki Nożnej Halowej! Rywalizowali  chłopcy klas 4, 5 i 6. Gra była zacięta, zabawa świetna. W klasach 6 o zwycięstwie decydowały rzuty karne! Wszyscy uczestnicy dzięki Radzie Rodziców dostali dyplomy i słodycze, kalendarze przekazała „Gazeta Wyborcza”, a drobne upominki ufundowała i wręczała Pani Radna Joanna Winiarska, która objęła patronatem nasz turniej. Organizatorzy imprezy- p. Beata Rozpara i p. Dagmara Kotlarska dziękują wszystkim za pomoc, a uczestnikom za udział i wspaniałą zabawę!

Galeria zdjęć

W Parku FlySky

W sobotę 07.04 klasy 5, 6 w ramach lekcji udały się wraz z nauczycielką w-f mgr. Beatą Rozparą do Parku FlySky. Atrakcji było wiele, uczniowie skakali na trampolinach w profesjonalnie urządzonym i dostosowanym do warunków BHP miejscu. Oryginalna lekcja spodobała się bardzo wszystkim uczestnikom.

Galeria zdjęć

2 miejsce w finale piłki siatkowej

Nasi sportowcy z Gimnazjum zajęli w finale piłki siatkowej 2 miejsce . Po bardzo trudnym turnieju finałowym wygrali z gimnazjami kieleckimi nr 4, 9, 7 i 2:1 z Gimnazjum Nr 3.
Bilansem punktowym ustąpili tylko Gimnazjum Nr 12 w którym uczniowie na co dzień trenują w klubie Siatkarskim Ośrodku Szkoleniowym.
Chłopcy zagrali w składzie:
Piotr Garnuszewski, Michał Sędzielewski,Bartek Rakowski, Karol Pisarczyk, Wojtek Górajski, Kuba Posłowski, Bartek Krzemiński, Filip Szmajdel, Kamil Kwiecień.

Gratulujemy

 

Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym

04.01 odbył się finał Mistrzostw Kielc Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym Chłopców. Nasi uczniowie zajęli III miejsce! Gratulacje!

Na zdjęciu Kuba Sierczyński i Konrad Basiura z opiekunem – p. Dagmarą Kotlarską.

VI Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową

W dniu 14.12.2017 r. odbył się VI Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową. Na parkiecie walczyli uczniowie klas 4, 5 i 6. Wszystkim obecnym na sali towarzyszyły ogromne emocje. Otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy, słodycze, upominki. Gościem specjalnym była pani Joanna Winiarska, której serdecznie dziękujemy za patronat, nagrody i wspaniałą zabawę. Organizatorami były p. Beata Rozpara i p. Dagmara Kotlarska.

Galeria zdjęć

II Turniej Świętokrzyski Volley Cup

12 grudnia uczennice naszej szkoły brały udział w II Turnieju Świętokrzyskie Volley Cup w różnych kategoriach wiekowych. Dwie drużyny w kl. 6, trzy drużyny w kl. 5, pięć drużyn w kl. 4 i dwie dziewczynki w kl. 3.Największy sukces odniosła Amelka Jaśkowska z kl. 4c, która zajęła I miejsce! Gratulacje dla wszystkich reprezentantów szkoły i opiekuna grupy – p. Beaty Rozpary.

Galeria zdjęć

Mikołajkowy Turniej Siatkówki

11 grudnia w naszej szkole  odbył się tradycyjnie Mikołajkowy Turniej Siatkówki dla uczniów gimnazjum i klas 7 . Więcej szczegółów i wyniki wkrótce.

Galeria zdjęć

Zawody sportowe

W październiku uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach sportowych organizowanych na terenie miasta m.in. w turnieju siatkarskim chłopców (27.10 2017),  turnieju  piłki nożnej chłopców (20.10.2017) oraz biegach ulicznych „Kielce Biegają” (21.10.2017). Co prawda nie osiągnęliśmy znaczących sukcesów, ale wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Galeria zdjęć

Turniej Mini Volley Cup

18 i 19 października na parkiecie Hali Legionów odbył się turniej Mini Volley Cup chłopców i dziewcząt klas 3-6. Uczestniczyli uczniowie z SP nr 9 pod opieką p. Dagmary Kotlarskiej i p. Beaty Rozpary. Zgłosiło się bardzo dużo drużyn, rywalizacja była trudna. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Galeria zdjęć

Pokaz Karate Kyokushin Chikara

Dnia 18 października w naszej szkole odbył się pokaz karate. Swoje umiejętności zaprezentowali karatecy z Klubu Karate Kyokushin Chikara. Pokaz wzbudził wielkie emocje, a jego uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wielu młodych widzów zadeklarowało chęć uczestnictwa w zajęciach karate.  Treningi odbywają się będą we wtorki i czwartki w godz. 18.00-19.00 w Szkole Podstawowej nr 9.

Galeria zdjęć

Rok Szkolny 2017/18

Dzień Sportu


Chociaż pogoda odstraszała spacerowiczów i biegaczy to jednak Kilkoro odważnych  uczniów postanowiło w sobotnie południe razem z nauczycielami Dagmarą Kotlarską i Rafałem Krukiem reprezentować szkołę w biegach w Parku Miejskim w Kielcach o puchar  kieleckiego MOSIR-u.Najwyższą lokatę spośród naszych uczniów zajął Adam Bilki, który uplasował się na 10 pozycji. Gratulujemy!


27 marca 2017r. ogromna liczba, bo aż setka dzieci z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego kibicowało Polakom w meczu U-21 z Czechami na Kolporter Arena.

Rafał Kruk, Dagmara Kotlarska, Lucyna Adamczyk, Beata Rozpara


23.01.17 r. zakończyły się Mistrzostwa Kielc Szkół Podstawowych w Piłkę Siatkową Dziewcząt. W rozgrywkach brało udział 12 drużyn- 6 awansowało do finału. W finale nasze uczennice zagrały 5 meczy i zajęły II miejsce! w składzie:

Skucińska Gabrysia

Kłosińska Julia

Nowak Weronika

Płatek Wiktoria

Szewczyk Klaudia

Dąbrowska Wiktoria

Bojarska Marta

Maciejewska Maja

Opiekun: mgr Beata Rozpara


Tradycyjnie od kilku lat zawsze grudniu  w szkole największa imprezą sportową jest   Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 26.

Jest to druga największa impreza sportowa dla wszystkich oprócz czerwcowego Dnia Sportu.

Biorą w niej wszyscy chętni uczniowie, którzy chcą się zmagać w swoich zespołach o miano najlepszej drużyny siatkarskiej w szkole. Do zdobycia jest jak co roku Puchar Pani Dyrektor. Turniej został zorganizowany na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum .

W imprezie uczestniczyło ponad 100 uczniów ( z SP Nr 9 z Gimnazjum Nr 26).

Jednak nie trofeum było najważniejsze. Najważniejszą rzeczą była dobra zabawa w przedświątecznym nastroju i chęć uczestnictwa w rywalizacji szkolnej.

Wszyscy nauczyciele WF, a także pani dyrektor szkoły Elżbieta Dudała uważamy turniej szkolny za bardzo udaną imprezę sportową, która promuje nasz ZSO Nr 26 i tą popularną dyscyplinę w kieleckich szkołach.

Uczniowie otrzymali w nagrodę za udział w turnieju słodycze ufundowane przez Radę Rodziców ZSO Nr 26.

Organizatorami turnieju są nauczyciele wychowania fizycznego w ZSO Nr 26:

Pani Lucyna Adamczyk, pani Dagmara Kotlarska, pani Beata Rozpara, pan Rafał Kruk.

 galeria zdjęć


22 listopada 2016 r.. dziewczęta klas pierwszych pod opieką mgr Lucyny Adamczyk zajęły drugie miejsce w turnieju piłki siatkowej o puchar Dyrektora Gimnazjum nr 26 w Kielcach 

img_5309
img_0279
img_0305

wojewodzkie-5-m-ce

W dniu 11 października 2016 r. w Nowinach odbyły się finały wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych chłopców szkół gimnazjalnych.
W zawodach wystartowała  NASZA REPREZENTACJA i zakończyła sukcesem!

W biegu na 20 zespołów z całego województwa świętokrzyskiego chłopcy z naszego gimnazjum uplasowali się na 5 miejscu.  Mamy trochę niedosyt bo na półmetku biegu byliśmy na podium jednak później poszło nam słabiej i spadliśmy na 5.
Gimnazjum reprezentowało 11 uczniów:
1.Bartosz Krzemiński.2.Kamil Kwiecień.3.Michał Sędzielewski.4.Jędrzej Tworek.5.Antoni Pawlak.6.Jan Krokos.7.Paweł Domagalski.8.Mateusz Korban.9.Daniel Gmyrek.10.Bartek Chałaciński.
11.Mateusz Szczepanik.

Opiekun grupy: nauczyciel wych.fizycznego –  mgr Rafał Kruk


biegi-przelajowe-27-09

Chłopcy zajęli 2 miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół gimnazjalnych. Wicemistrzowie Kielc ulegli tylko Gimnazjum Nr 10, gdzie w reprezentacji tej szkoły znaleźli się sami piłkarze Korony Kielce. Za nami były inne szkoły m.in też z klasami sportowymi piłkarzy ręcznych.

Reprezentacja w składzie:
Antoni Pawlak,Daniel Gmyrek, Paweł Domagalski, Mateusz Korban,Kuba Wolak, Bartosz Krzemiński, Michał Sędzielewski, Bartosz Sapa, Mateusz Szczepanik, Marcin Łysak.


IMG_2674

Dziewczęta z Gimnazjum 26 zajeły 3 miejsce w finale siatkówki o Mistrzostwo Kielc szkół gimnazjalnych,

IMG_2675

skład w jakim zagrały:
1. Sęk Patrycja
2. Wiktoria Krupska
3. Wiktoria Majcherczyk
4. Kotlarska Dominika
5. Kotlarska Aleksandra
6. Turek Aleksandra
7. Maj Karolina
8. Król Karolina
9. Ojrzyńska Oliwia


W FINALE MIEJSKIM o mistrzostwo Kielc szkół gimnazjalnych nasze Gimnazjum  Nr 26 zajęło trzecie miejsce.

Gratulujemy chłopcom sukcesu, którzy grali w składzie:
Hubert Mojeścik, Michał Pożoga, Artur Kaczor, Michał Robak, Antoni Pawlak, Bartek Połeć, Marcin Łysak, Piotr Garnuszewski.

siatkówka chł.2
siatkówka chł.

20150505_135505

W DNIU 13 MAJA 2015 r. w naszym gimnazjum gościliśmy siatkarzy Effecora Kielce. Na zajęciach pokazowych zaprezentowali się Jędrzej Maćkowiak i Marcin Janusz. Oprócz ćwiczeń z uczniami zdolnymi siatkarze uczestniczyli w grach , pozowali do zdjęć, rozdawali autografy i odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów naszego gimnazjum.

  galeria zdjęć


Antek P.-III miejsce
Antek P.

Sukcesem zakończyły się zawody Lekkoatletyki w finale Mistrzostw Kielc.
W kategorii gimnazjum chłopców:

Pochnięcie kulą – Świerczyński Bartosz – 2 miejsce
Bieg na 300 m – Antoni Pawlak – 3 miejsce


20150429_115130

29.04.2015 r. Półfinał Wojewódzki w Mini-Piłkę Siatkową Dziewcząt

I miejsce!!!

Milena Domagała, Wiktoria Francuz, Zosia Cyranowska, Basia Szczerek, Ola kopacz, Oliwia Kępa, Paulina Borkowska, Ola Cieśla, Marysia Wożniak, Klaudia Jurecka

opiekun- Beata Rozpara    galeria zdjęć


16.04.2015 r. p. Beata Rozpara i Dagmara Kotlarska zorganizowały III Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego dla klas 4-6 SP 9

  galeria zdjęć


siat

W kwietniu odbyły się finały chłopców i dziewcząt w piłce siatkowej o Mistrzostwo Kielc.

Reprezentacja dziewcząt zajęła 2 miejsce!

Reprezentacja chłopców złożona w połowie z klasy drugiej i pierwszej zajęła 4 miejsce.

Skład reprezentacji chłopców:

Hubert Mojeścik, Michał Pożoga, Michał Rak, Michał Robak,Artur Kaczor,Bartek Połeć, Antek Pawlak, Marcin Łysak.

Skład reprezentacji dziewcząt:

Sandra Połeć,Ola Szczerbaty, Karolina Radomska, Patrycja Sęk, Ola Kotlarska, Dominika Kotlarska, Ada Pawelec, Karolina Maj,Paulina Pańszczyk, Ola Turek.

 Gratulujemy! I życzymy kolejnych sukcesów za rok.


kosz 033

W lutym w szkole odbył się turniej koszykówki.

Wzięło w nim udział 45 uczniów Naszego gimnazjum.

Jedną drużynę reprezentowała grupa dziewcząt z klasy IA.

Turniej wygrała reprezentacja chłopców klasy IA, 2 miejsce klasa I B, a 3 miejsce IIC.


20150113_120708

13.01. 2015 r. Ola Kopacz i Milena Domagała reprezentantki SP  zajęły 1-sze miejsce na Mistrzostwach Kielc w Tenisie Stołowym.

  galeria zdjęć

04.12.2014 r.  odbył się III Turniej Mikołajkowy kl. 4-6 SP nr 9

galeria zdjęć


20140913_130205

We wrześniu w ramach Zajęć Sportowo Rekreacyjnych oprócz znanych i ulubionych form aktywności uczniowie gimnazjum mogli spędzić czas aktywnie w Parku Linowym.

Opiekunem zajęć był nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum Rafał Kruk.

W zajęciach uczestniczyła klasa IIB i IIC.

  galeria zdjęć


2014-09-15 19.17.11
20140926_182520

Na początku roku szkolnego 60 uczniów naszego gimnazjum kibicowało na Kolporter Arenie piłkarzom Korony Kielce.

Jak widać nasi uczniowie i opiekunowie przynieśli szczęście piłkarzom, którzy wygrali 2:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.


SAMSUNG CAMERA PICTURES

Szkoła Podstawowa nr 9 zajęła II miejsce w biegach sztafetowych o mistrzostwo Kielc.


20141004_112001
20141004_111956

W sobotniej imprezie Kielce Biegają wzięło udział ponad 30 uczniów naszej szkoły.