„Przywróćmy Pamięć Zapomnianym Bohaterom”. Miesiąc Pamięci Narodowej – kwiecień 2018r.

Dnia 26.04.2018r. o godz. 12.00 odbyły się uroczystości patriotyczne przy Pomniku rozstrzelanych patriotów w 1944 r. Młodzież z naszej szkoły pod opieką Pani Renaty Długosz była współorganizatorem rajdu, w którym wzięło udział ponad 250 uczniów kieleckich szkół. Wyruszyliśmy spod SP nr 9 w Kielcach i powędrowaliśmy śladami zapomnianych bohaterów z czasów II wojny światowej. W godzinach południowych odbyły się uroczystości pod pomnikiem, upamiętniające ofiary hitlerowskich egzekucji z udziałem przedstawicieli władz miasta, województwa, parlamentu RP, służb mundurowych. Część artystyczną zaprezentowali uczniowie SP nr 9 i Gimnazjum nr 26 w Kielcach oraz III LO w Kielcach.  Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się przy ognisku z kiełbaskami na Karczówce, przy klasztorze.

Organizatorami imprezy byli:

OMPiO , UMK , Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach, SP nr 9 w Kielcach im. A. Dygasińskiego oraz III LO w Kielcach.

„Nie dajmy zginąć poległym” – te słowa Zbigniewa Herberta stały się przesłaniem dla organizatorów i uczestników uroczystości.

Dla uczniów była to bardzo ciekawa lekcja historii !  Dziękujemy, że byliście z nami.

Dyrekcja szkoły, Renata Długosz, Wiesława Herbergier, Anna Stelmaszczyk,

Dariusz Orkisz, Rafał Kruk