Zdjęcie nr 3Chcąc zachęcić uczniów do czytania i przekonać ich, że czytać można we dnie, w nocy, o poranku i północy, klasa III c w grudniu zorganizowała wystawę fotograficzną. Na głównym korytarzu szkolnym mogliśmy podziwiać efekty pracy gimnazjalistów.

Trzecioklasiści mieli za zadanie zrobić zdjęcie zaczytanemu koledze lub koleżance, pamiętając o tym, by ujęcie było ciekawe, pomysłowe i oryginalne.

Następnie musieli przygotować opisy lub tytuły poszczególnych zdjęć. Ostatnim elementem pracy było zaprojektowanie interesującej formy pokazu.

Trzeba przyznać, że inicjatywa klasy III c spotkała się z dużym zainteresowaniem. Nawet najmłodsi przybiegali, aby zerknąć na wystawę.
A i nie jeden, choćby najbardziej oporny, westchnął z tęsknotą za książką.

Zdjęcie nr 2

Zdjęcie nr 1

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy III c na tej akcji nie poprzestali. Wzięli udział w konkursach o tematyce czytelniczej. Są już rezultaty!

Zdjęcie nr 5          Uczennica Alicja zajęła trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „KSIĄŻKA NA SZÓSTKĘ”, zorganizowanym przez Gimnazjum nr 6 w Kielcach. W środę 24 lutego br. Ala uczestniczyła w debacie na temat: DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI? i odebrała zasłużoną nagrodę i gratulacje. Zdjęcie nr 4

 

Zatem – czytasz – wygrywasz!