Dnia 23 października 2018 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wraz z opiekunami panią Dorotą Hurkałą, Dagmarą Kotlarską oraz Magdaleną Wojtasik wzięli udział w rajdzie zorganizowanym przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach w ramach projektu „ Edukacja w  miejscach pamięci”. Trasa tegorocznego rajdu rozpoczęła się w Kielcach, na stadionie leśnym przy pomniku pomordowanych w latach 1939-1945, gdzie uczniowie mogli oddać hołd ofiarom drugiej wojny światowej. Następnie przejechali do Wąchocka, gdzie zwiedzili opactwo cystersów, z jego wspaniałymi krużgankami, romańskim kościołem oraz kapitularzem i ogrodami. W Starachowicach, kolejnym odwiedzonym miejscu, uczniowie mieli okazję poznać historię zakładów wielkopiecowych z połowy i końca XIXw. zwiedzając Muzeum Techniki i Przyrody, gdzie zobaczyli także m.in. wystawę z  dziedziny paleontologii. Ostatnim z odwiedzonych przez uczniów miejscem był klasztor na Świętym Krzyżu. Tutaj poznali oni historię klasztoru oraz jego najważniejsze zabytki.