Prezent dla naszych Uczniów – przewodnik pt. „Co to jest koronawirus?”

Czym jest koronawirus i skąd się właściwie wziął? Czy należy się go bać? Czy bać się go powinien tata albo babcia? Na takie i wiele innych pytań odpowie najmłodszym specjalny przewodnik pt. „Co to jest koronawirus?”, który Uczniom klas 0-3 naszej szkoły przekazała Pani Renata Janik- Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Książeczki w bardzo przystępny sposób przypominają Uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa, o których każdy powinien pamiętać,aby chronić siebie i innych przed zakażeniem koronawirusem.Przewodnik powstał w ramach projektu „STOP WIRUSOWI! Zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19 w województwie świętokrzyskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wszyscy Nasi Uczniowie z zaciekawieniem oglądali przewodniki, rozwiązywali krzyżówki i rebusy, a pomysłowe Uczennice kl. 1b, zainspirowane książeczką,stworzyły efektowne ilustracje koronawirusów na tablicy.

Pani Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego – Renacie Janik bardzo dziękujemy za przekazane przewodniki, życzymy dużo zdrowia i samych sukcesów w życiu zawodowym.