W dn. 16,17 04. 2018 r. odbyły się warsztaty edukacyjne dla klas 7. Uczniowie kl. 7a zwiedzili redakcję,,Echa dnia”, natomiast 7b udała się na wycieczkę do TVP3 Kielce. Siódmoklasiści spotkali znanych kieleckich dziennikarzy w czasie pracy, którzy z pasją opowiadali o swoim zawodzie. Podczas około godzinnej wycieczki młodzież poznała specyfikę pracy zespołu redakcyjnego oraz sposoby pozyskiwania informacji.

Uczniowie z ciekawością ,,podglądali” pracę operatorów, grafików komputerowych, a także charakteryzatorek. Mieliśmy okazję zwiedzić wyposażone w profesjonalny sprzęt studia nagrań, dowiedzieć się jak powstają audycje i newsy, a nawet spróbować swoich sił jako spikerzy telewizyjni i radiowi

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.