W roku szkolnym 2016/2017 klasy 1 – 3 oraz klasa przedszkolna „0” uczestniczyły w akcji pomocy dla bezdomnych zwierząt w Dyminach.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia był Karol Krzemiński z klasy 2b. Pomagając swojej mamie, wolontariuszce w schronisku, zauważył, że zwierzęta nie mają ciepłych legowisk na zbliżającą się jesień i zimę. Zaproponował, więc koleżankom i kolegom ze swojej klasy, by przynieśli niepotrzebne już w domu koce czy poduszki przeznaczając je dla bezdomnych psów i kotów. Dzieci postanowiły rozszerzyć akcję na wszystkie klasy młodsze i w tym celu przygotowały odpowiednie plakaty i ogłoszenia. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej szybko i ze zrozumieniem zareagowali na potrzeby zwierząt przynosząc nie tylko legowiska, ale i różne rodzaje karmy, a nawet zabawki.

Akcja planowana na kilka miesięcy, dzięki niezwykłej aktywności dzieci, trwała cały rok szkolny. Karol wraz ze swoimi rodzicami kilka razy przewoził do schroniska zgromadzoną w szkole pomoc.