W związku z 100 rocznicą śmierci Henryka Sienkiewicza – laureata Literackiej Nagrody Nobla i pisarza związanego        z naszym regionem, odbył się spektakl interaktywny ,,Prezentacja Postaci Sienkiewiczowskich‘’.

W przedstawieniu brali udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy zaprezentowali się w strojach szlacheckich nawiązujących do epoki utworów Sienkiewicza. Ponadto zachwycili publiczność piękną recytacją               i śpiewem. Dodatkową atrakcją były pytania konkursowe dla widzów dotyczące znajomości utworów H. Sienkiewicza oraz wystawa biograficzna poświęcona pisarzowi. Po zakończeniu spektaklu głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły            i podkreśliła, że był to wyjątkowy dzień: wesoły, kolorowy, po prostu inny. Dodała, że książki H. Sienkiewicza mają wartość ponadczasową, kiedyś pisane ku pokrzepieniu serc, a współcześnie chętnie czytane.

W oryginalny sposób podsumowaliśmy Rok Henryka Sienkiewicza.

Przedstawienie, scenografię, a także piękną wystawę dzieł H. Sienkiewicza zaprezentowały panie z biblioteki szkolnej.

– Galeria zdjęć