W miniony czwartek pod hasłem „Mała książka – wielki człowiek” odbyły się zajęcia z edukacji czytelniczej i medialnej w klasie 1b. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z miejscem jakim jest biblioteka szkolna oraz propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze. Projekt został zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających szkołę podstawową i stawiających pierwsze kroki w czytaniu. Kampania obejmuje nie tylko pierwszoklasistów , ale ich rodziców, dziadków i opiekunów podkreślając ich rolę i wartość w czytaniu międzypokoleniowym. Dzięki specjalnie przygotowanej książce dzieci zostały zachęcone do samodzielnego czytania, jak i z udziałem najbliższych.

Wyprawka czytelnicza obejmowała:

1. „Pierwsze abecadło” – antologię najlepszych, polskich autorów dziecięcych
  2. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszurę dla rodziców i opiekunów jak wspierać dziecko w nauce czytania
  3. Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
„Pierwsze abecadło” – zbiór tekstów najlepszych polskich autorów m. in.: M. Musierowicz, R. Kosika, A. Fredry
„Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura dla rodziców i opiekunów jak wspierać dziecko w nauce czytania

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach 🙂