1.10.2019 r. Odbyła się 17 edycja akcji „Pierwszaki Zdrowo i Bezpiecznie do Szkoły”, której organizatorem jest Echo Dnia. Nasze pierwszaki wspólnie z uczniami kieleckich klas pierwszych bawiły się i uczył we wtorek w Galerii Korona. Ale spotkania w ramach akcji Pierwszaki, to nie tylko zabawa. To również nauka. Strażacy, policjanci i pracownicy służby zdrowia opowiadali, jak zachować bezpieczeństwo na drodze do szkoły i co robić w przypadku pożaru czy innego wypadku. Nie zabrakło również porad na temat zdrowia i zdrowego tryby życia. Spotkanie zakończyło przedstawienie przygotowane przez pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenie Społecznego – „Krusikowo”. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się w domu oraz w gospodarstwie rolnym.
Po obejrzeniu spektakli wszystkie dzieci otrzymały odblaski od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Następnie udały się do Multikina, by wspólnie obejrzeć bajkę.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

Kilka dni później w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej.