Pierwszym wydarzeniem z okazji obchodów Dnia Dziecka i Dnia Sportu było spotkanie uczniów naszej szkoły z piłkarzami Korony Kielce.

Zawitali do nas Zbigniew Małkowski i Paweł Sobolewski. Powitani naszą szkolną piosenką „Dziewiątka” zaśpiewaną przez uczennice naszej Szkoły Podstawowej Nr 9 zasiedli do stołu i odpowiadali na wiele pytań uczniów.

Potem rozdawali autografy i pozowali z nami wspólnie do zdjęć – galeria zdjęć

W następnym dniu uczniowie 3 klas  naszego Gimnazjum Nr 26 przygotowali dla rówieśników prezentację zatytułowaną „ Zdrowe odżywianie i  aktywne życie na co dzień”

W swoim wystąpieniu opisywali zdrowe żywienie i wyjaśniali dlaczego nam wszystkim potrzebna aktywność. Później jeden z uczniów Bartek poprowadził przykładowe zajęcia ruchowe dla uczniów.

A na koniec czekała na wszystkich smaczna degustacja zdrowych produktów, przygotowana przez uczniów. Gimnazjaliści nie zapomnieli też o przykładach niezdrowej żywności, która również pojawiła się na stoliku – galeria zdjęć

Ostatnim punktem podsumowującym obchody Dnia Dziecka i Sportu było wspólne wyjście uczniów pod opieką nauczycieli na rajd pieszym szlakiem do Rezerwatu Biesak Białogon. Trzydniową imprezę zorganizowali i przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Rafał Kruk, Lucyna Adamczyk, Beata Rozpara, Dagmara Kotlarska – galeria zdjęć