Od początku roku szkolnego do naszej świetlicy uczęszcza 145 dzieci! Jest nas bardzo dużo, ale dla wszystkich znajdzie się kącik do wypoczynku i  zabawy po zajęciach lekcyjnych. Panuje tu bardzo miła atmosfera.  Dzieci pod okiem wychowawców: pani Renaty, pani Magdy i pana Andrzeja dzieci wdrażane są do samodzielnego odrabiania prac domowych, biorą udział w  zajęciach plastycznych, organizowanych konkursach, zajęciach  sportowych (szczególną popularnością cieszą się skoki na skakance), korzystają z gier stolikowych oraz bajek z naszej filmoteki. Aby zachęcić dzieci do aktywnego uczestniczenia w życiu naszej świetlicy prowadzimy całoroczny ranking na najlepszego świetliczanina. We wrześniu rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny „ Portret mojego pupila”, którego zwycięzcą  została uczennica kl. 3c Agata Tokarska. Aktualnie za oknem panuje jesień dlatego nasza świetlica jest pełna pięknych, jesiennych dekoracji.