Zamieszczamy dzisiaj z uczniami klas 5,6,7 samodzielnie wykonane prace. Chcielibyśmy: po pierwsze pokazać co robimy na lekcjach biologii, a po drugie powiedzieć wszystkim, że poprzez dodatkowe prace łatwiej zapamiętać omawiany na lekcjach materiał. Doświadczenia uczą nas logicznego myślenia i nabieramy większej sprawności w przyswajaniu wiedzy. Pragniemy przytoczyć wypowiedź uczniów na potwierdzenie tego, że nasze lekcje są faktem.

„Na lekcjach biologii w naszej szkole nie sposób się nudzić. Pomimo tego, że nie każdy biologiczny temat jest fascynujący i wciągający, nasi nauczyciele robią wszystko, aby omawiane tematy nie dały o sobie zapomnieć. Uczący nas są pełni kreatywności, podają wiele ciekawych informacji, zagadek czy ciekawostek. Nie ma w naszej szkole miejsca na nudne, monotonne wykłady o zjawiskach przyrodniczych. Omawiamy i obserwujemy przykłady z życia wzięte. Zasadzamy rośliny, podlewamy je, pielęgnujemy, hodujemy pleśń, odwzorowujemy mózg czy naszą wątrobę. Nauczyciel z naszej „podstawówki” zawsze znajdzie sposób, aby przemycić inspirujące i ciekawe treści, nawet jeśli opowiada nam o brzydkich glistach czy nicieniach”

Poniżej prace uczniów wykonane w czasie nauki zdalnej: