Mistrzostwa Rytwian w szachach on-line

Dnia 22 listopada 2020 roku szachiści z naszej szkoły zostali zaproszeni na  Mistrzostwa Rytwian w szachach on-line.   Rozgrywki prowadzone były systemem szwajcarskim (kojarzenie komputerowe), na dystansie 9 rund, każdy z zawodników miał na partię 10 minut. W zawodach w grupie do lat 10 wzięło udział 40 osób. Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek.   Bardzo wysoka frekwencja pokazała, że szachy cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pomimo pandemii i licznych obostrzeń, organizatorom udało się znaleźć sposób na miłe spędzenie niedzielnego przedpołudnia, gromadząc przed ekranami komputerów wielu zawodników i kibiców. Podczas rozgrywania partii szachowych,  widać było na twarzach grających radość, pozytywne emocje oraz skupienie uwagi nad szachownicą. Aby rywalizacja odbywała się w duchu fair play, szachiści korzystali z kamerek internetowych  Dla wszystkich uczestników turnieju przygotowano medale za udział – zostaną uroczyście wręczone po powrocie do szkoły. Serdecznie gratulujemy uczestnikom i liczymy na udział w kolejnych turniejach. Jeśli ktoś z Państwa nie otrzymuje  informacji szachowych, ani mailowo, ani telefonicznie, bardzo proszę o kontakt ania.kary@wp.pl, 502541696.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.

Lista reprezentantów naszej szkoły: Natalia Goliat kl. 1a, Kasia Parkita 1a,  Lena Lamczyk 1b, Miłosz Przygodzki 1b, Zosia Garus 1b, Olga Romańska 1b, Oliwia Durma 1b,Wiktoria Kaleta 1b, Staś Brzozowski 3b, Krzyś Basiura 3c, Kacper Tomala 3c.

Powodzenia na kolejnych turniejach.

Anna Karyś