Konkursy Literackie

Rok 2017 rozpoczął się dla uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 26 w Kielcach niezwykle szczęśliwie. Pióra poszły w ruch. Dobre pomysły rosły jak grzyby po deszczu. A długie zimowe wieczory nie jednemu upłynęły na lekturze ciekawej książki.

Niedługo czekaliśmy – są efekty!

Uczennica klasy II b gimnazjum – Monika Iwanicka – zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Szymborska, jakiej nie znamy”.

Czwartoklasista – Michał Przenzak – reprezentował Szkołę Podstawową nr 9 w finale Międzyszkolnego Konkursu „W świecie baśni”. Przygotował ciekawą i bardzo kolorową pracę plastyczną. Poznał od podszewki szereg baśni i trudnych terminów. Odważnie prezentował swoją wiedzę przed jury.

Uczennica klasy 5 b – Zuzanna Mścichecka – wzięła udział w XV Międzyszkolnym Konkursie Literackim „Kręć się, kręć, wrzeciono, wij się, baśni, wij”. Napisała baśń pt: „ Mania czarownica i błękitny motyl”. Zadbała o szatę graficzną pracy. Rezultat – III miejsce w kategorii klas piątych.

Gratulujemy „złotkom” i czekamy na więcej!