26 marca odbył się szkolny etap konkursu na twórczą baśń „Kręć się, kręć, wrzeciono, wij baśni, wij …”.

W szranki na pióra stanęły uczennice klasy 6 „c”: Kinga, Magda i Natalia. Rywalizacja przebiegała na wysokim poziomie. Szóstoklasistki musiały zadbać nie tylko o ciekawy, oryginalny pomysł na baśń, ale także o poprawność językową i ortograficzną. Starały się dodać pracom walorów estetycznych. Pomyślały o zdobnych czcionkach i drobnych elementach graficznych.

Komisja Konkursowa miała naprawdę trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach wybrano jedną baśń, której autorka będzie reprezentowała naszą szkołę w XVIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE LITERACKIM NA TWÓRCZĄ BAŚŃ.

Poniżej zamieszczamy teksty naszych zdolnych szóstoklasistek . Niech podziałają zachęcająco i będą świadectwem, że można, gdy się tylko chce!

Kto wie, może w kolejnej edycji konkursu – już za rok – objawią się nowe talenty.

1. Baśń „Cudowna studzienka” (2)

baśń Cudowna studzienka (2).docx (sharepoint.com)

2. Baśń „O królewnie uwięzionej w płatkach kwiatu”

baśń O królewnie uwięzionej w płatkach kwiatu.docx (sharepoint.com)