21 września 2017 r. w Hali Legionów w Kielcach odbyła się kolejna edycja akcji organizowanej przez kieleckie Kuratorium Oświaty, szerzej znanej jako „Kochane Pierwszaki”, w której udział wzięły też dzieci z klas 1a i 1b z naszej szkoły. Było mnóstwo doskonałej zabawy, występy, atrakcje, a  wszystko w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych. Wydarzenie rozpoczęto od poświęcenia tornistrów, którego dokonał ksiądz biskup Marian Florczyk. Później dzieci wzięły udział w animacjach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska przygotowane przez Policję oraz Straż Pożarną. Policjanci wprowadzili na halę radiowóz  i policyjny motor, przygotowali też warsztaty i pogadankę na temat bezpieczeństwa. Z kolei strażacy udostępnili pierwszakom wóz strażacki. Na dzieci czekały nagrody i upominki, a także poczęstunek.