W dniach 11 – 15 września 2017r. odbyła się zielona szkoła klas trzecich naszego Gimnazjum. Uczniowie, pod opieką p. Justyny Krawczun, p.  Magdaleny  Jędryki, p. Doroty Piazdeckiej i p. Lucyny Adamczyk, pojechali najpierw do Kowar, gdzie zwiedzili kopalnię uranu z Podziemną Trasą Turystyczno – Edukacyjną Kopalni „Liczyrzepa” – Sztolnie Kowary. Następnie udali się do Karpacza. Tam mogli zobaczyć Świątynię Wang, przeniesioną prosto z Norwegii. Zakwaterowani byliśmy w ośrodku Agat w Karpaczu.  Drugi dzień to był hardkor. Wejście na Śnieżkę!!! Na szczęście nie z samego Karpacza, tylko najpierw wjechaliśmy przedpotopowym wyciągiem krzesełkowym na Kopę, a stamtąd pieszo na Śnieżkę. To też był niezły wyczyn, ale szczyt zdobyty!!! W dół wcale nie było łatwiej, bo doszliśmy(pieszo!!!) aż do centrum Karpacza (do Biedronki). Wieczorem zrobiliśmy ognisko ze śpiewankami. Trzeciego dnia pojechaliśmy do Pragi. Zobaczyliśmy najbardziej charakterystyczne miejsca, z Hradczanami, Mostem Karola i ratuszem. Czwarty dzień to Skalne Miasto w Czechach czyli Teplicko – Adrszpaskie Skały. Byłoby wspaniale, gdyby nie deszcz, który nas nie chciał opuścić. Spacerowaliśmy trasami wśród fantastycznych form skalnych. Płynęliśmy też łódką słuchając śmiesznych opowieści kapitana, głównie o Wodniku Szuwarku. Wieczorem mogliśmy poszaleć w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski w  Karpaczu. Ostatniego dnia, w drodze powrotnej, odwiedziliśmy Wrocław. Byliśmy w Ogrodzie Japońskim, przy Hali Stulecia, na Rynku, Ostrowie Tumskim. Na koniec oglądaliśmy Panoramę Racławicką. Do Kielc wróciliśmy późnym wieczorem. Było super !!!