Dnia 7 kwietnia 2016 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się konkurs śpiewającej młodzieży z gimnazjów i szkół średnich województwa świętokrzyskiego. W tym IV już POJEDYNKU NA GŁOSY naszą szkołę (Gimnazjum 26) reprezentował zespół w składzie: Wiącek Zuzanna, Jamioł Natalia, Dębniak-Makówka Ida, Pedrycz Urszula, Turek Aleksandra, Galińska Maria, Jurczak Julia, Kukla Bartek, Bieniek Alicja, Sęk Patrycja, Broniś Weronika i Lis Karolina.

SCN_0001Uczniowie zaśpiewali dwie piosenki: „Marsz, marsz Polonia” oraz „Damą być kobietą” (przeplatankę dwóch piosenek: BYĆ KOBIETĄ i DAMĄ BYĆ). Szczególnie ten drugi utwór spodobał się jurorom, którzy w kategorii ZESPÓŁ GIMNAZJALNY przyznali I WYRÓŻNIENIE uczniom naszej szkoły. Wielkie brawa i gratulacje dla całego zespołu i p. mgr Dariusza Orkisza, który opracował piosenki i przygotował uczniów do prezentacji –  galeria zdjęć