Uczniowie naszej szkoły podjęli rywalizację o laury w konkursie filmowym „Co to znaczy być patriotą”. Powstały cztery krótkie spoty, w których „młodzi” przedstawili współczesne rozumienie miłości do ojczyzny.

31 października w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się finał konkursu, na który zaproszenie otrzymali starsi i młodsi filmowcy. Z niecierpliwością oczekiwali pod opieką nauczycieli – Agnieszki Wilk i Renaty Długosz na werdykt jury. Kiedy publiczności zaprezentowano spot z kategorii klas IV – VI wszystko stało się jasne.

Uczennice klasy IV „b” – Maria Góźdź oraz Lena Grabska –  zajęły III miejsce. Z dumą kroczyły po „czerwonym dywanie” i z rąk Pani Wojewody Agaty Wojtyszek otrzymały nagrody i dyplomy.

Gratulujemy wszystkim naszym filmowcom, także tym z klasy III”b” gimnazjum.