W piątek 18.11 br. odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas 1-3 pt. ” Historyjki Doroty Gellner”, którego organizatorami były: p. Małgorzata Banaczkowska, p. Monika Kaczmarek, p. Teresa Mider oraz p. Paulina Bednarska. Przystąpiło do niego 16 dzieci z klas 1-3. Celem tego konkursu było m.in. wyzwalanie potrzeby kontaktu z literaturą i sztuką dla dzieci, przygotowanie dzieci do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań i uczenie dzieci rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Ze względu na świetne przygotowanie wszystkich uczestników jury miało naprawdę bardzo trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono 3 osoby , które będą reprezentowały naszą szkołę na konkursie międzyszkolnym w SP 12 w Kielcach. Są to : Roman Tkachuk z kl.1c, Basia Bracik z 2c i Nikodem Cybulski z kl. 3a. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia !!!