Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wojewoda Agata Wojtyszek zaprosiła uczniów świętokrzyskich szkół do udziału w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym „Gramy dla Niepodległej”.

W quizie wzięło udział blisko 300 uczestników. Zadaniem uczniów, rywalizujących w czteroosobowych zespołach, było udzielenie poprawnych odpowiedzi na historyczne pytania zadawane przez prowadzącego.

Quiz miał na celu przybliżenie młodym ludziom, jak ważna jest działalność na rzecz polskiej pamięci historycznej oraz dbałość o symbolikę narodową i utożsamianie się ze swoją Ojczyzną. Poruszana w quizie tematyka przede wszystkim nawiązywała do walk Polaków o niepodległość oraz ukazała uczestnikom, jak trudna była droga naszych rodaków do wolności i niezależności. Pomiędzy pytaniami uczestnicy mogli również obejrzeć krótkie patriotyczne filmy oraz poznać wiele historycznych faktów przedstawionych w niecodzienny sposób.

Laureatami Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej” zostali nasi uczniowie.

I miejsce:  Szkoła Podstawowa nr 9 im. A. Dygasińskiego w Kielcach w składzie:

Rafał Micigolski, Piotr Moćko, Michał Rejdak, Zofia Szymczykowska z kl. 8a

przygotowywani przez Panią Renatę Długosz.

Uczniowie otrzymali nagrody w postaci sprzętu multimedialnego tj.: tablety, głośniki bezprzewodowe, słuchawki czy kamerki sportowe. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali również Patriotyczną Grę Planszową „Droga do Niepodległości – Szlakiem I Kompanii Kadrowej” wydaną przez wojewodę Agatę Wojtyszek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria zdjęć