Dnia 1 czerwca, w Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 9 odbył się Dzień Sportu. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego.  Od samego rana czekały na dzieci same  atrakcje:

-wesoły namiot z popcornem, frytkami, watą cukrową,

-gry i zabawy na wesoło,

-turniej  dla uczniów piłki nożnej i piłki siatkowej.

W tym dniu nie było lekcji, a uczniowie spędzili czas na sportowo, biorąc udział w zabawach sportowych na wesoło , gdzie rywalizowali między sobą o super sportową klasę.

Na początku Festynu Pani Dyrektor Elżbieta Dudała przywitała wszystkich uczniów szkoły i złożyła  życzenia z okazji ich święta.

Po przemówieniu nastąpił pokaz klubu karate, w którym mali karatecy pokazali świetne przygotowanie i zamiłowanie do tego sportu.

Następnie nauczyciel Rafał Kruk zaproponował wszystkim dzieciom krótką rozgrzewkę przy muzyce , aby przygotować się do sportowej rywalizacji.

O godzinie 10.00 ruszyły wielkie klasowe zawody, gdzie każdy uczeń mógł się wykazać sprawnością umysłową i fizyczną. Do zaliczenia były następujące konkurencje:

– bieg z jajkiem,

– bieg z kubkiem wody,

– kalambury,

– równania z zapałek,

– przerzucanie kulek z gazet,

– sztafeta w kole,

– żonglerka balonem.

Po godzinnych zmaganiach i wielkich emocjach sportowych nauczyciele wychowania fizycznego zebrali karty z wynikami  od wychowawców  i podliczyli zdobyte punkty.

Pani Dyrektor wręczyła klasom dyplomy za zajęte poszczególne miejsca :

I miejsce – klasy IIa gimnazjum, 7a, 6b, 5b, 4b

II miejsce – klasy  IIb gimnazjum, 7b,6a,5a, 4a,4c

Jak wiadomo w ten dzień tradycyjnie wszystkie dzieci otrzymały słodycze ufundowane przez radę rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 9.

Imprezę uważamy za udaną, pogoda dopisała,  frekwencja była bardzo dobra, a dzieci bawiły się świetnie.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i wychowawcom, którzy  zaangażowali się w organizację festynu sportowego.