Nasze drużyny z opiekunami

W 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej OMPiO w Kielcach zorganizowało dla uczniów kieleckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych ciekawą grę terenową. Współorganizatorami zawodów była nasza szkoła oraz Związek Strzelecki. Wzięło w nich udział 32 drużyny z 21 szkół – 226 uczniów i nauczycieli. Drużyny startowały ze Stadionu Leśnego spod Pomnika 2 Pułku Artylerii Lekkiej i dotarły do OMPiO, odwiedzając po drodze różne miejsca pamięci, na jednym z nich zapalały znicze. Musiały tez wykonać zadania sprawnościowe przygotowane przez Drużynę Strzelców. Z naszej szkoły wystartowały trzy drużyny, wszystkie świetnie poradziły sobie z zadaniami, mimo niesprzyjających warunków pogodowych. Była to niestandardowa lekcja historii – połączenie aktywności fizycznej ze zdobywaniem wiedzy na temat historii i kultury Kielc. Zdobyta w ten sposób wiedza na pewno pozostanie w pamięci na dłużej! Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!

Organizatorzy z SP nr 9:

Dyr. Ł. Stochmal, R. Długosz, A. Wilk, M. Wojtasik, R. Kruk, D. Orkisz