Dnia 23 września uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami oraz Panem Dyrektorem uczestniczyli w wydarzeniu zorganizowanym przez Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kielcach. Mobilne Centrum Edukacji to nowoczesna, multimedialna przestrzeń pozwalająca na edukację poprzez zabawę. Polska Organizacja Turystyczna wykorzystując nowoczesne technologie takie jak: symulacje komputerowe, turystyczne gry przestrzenne, czy warsztaty turystyczne, chce zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do poznawania atrakcji turystycznych Polski. Wydarzenie to wpisuje się w przypadające na wrzesień Światowe Dni Turystyki. Podczas zajęć dzieci miały okazję skorzystać z wielu działań w multimedialnej przestrzeni – wirtualnej wiosce – zbudowanej z 5 interaktywnych stref oraz 6 stołów, wyposażonych w różnorodne atrakcje takie jak: okulary VR, tablety z różnymi aplikacjami, robot humanoidalny, VR – owy wyścig kolarski i wiele innych. Miały także możliwość poznania i przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy, a wirtualne wycieczki przeniosły je w odległe rejony naszego kraju. Ponadto dzięki zwiedzaniu Srebrzystej Magicznej Kapsuły z kinem 5D mogły podziwiać najpiękniejsze ujęcia Regionu Świętokrzyskiego. Warsztaty spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem naszych wychowanków. Teraz koniecznie musimy odwiedzić wszystkie te miejsca w „realu”!