Miesiąc kwiecień był Miesiącem Pamięci Narodowej. Edukacja patriotyczna w naszej szkole jest bardzo ważna. Na zajęciach plastycznych uczniowie klas IV -VII wysłuchali lekcji o losach żołnierzy polskich po zakończeniu II wojny światowej, dla których najważniejszy był honor i prawdziwa wolność narodu polskiego. Po lekcji dzieci i młodzież wykonały piękne pocztówki upamiętniające tych żołnierzy, nazwanych po 1992 roku Żołnierzami Wyklętymi. Prace te wzięły również udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej w Kielcach.

Kolejne wydarzenie historyczne związane z edukacją patriotyczną to Święto Konstytucji 3 Maja. Młode pokolenia powinny pamiętać o tym dniu, gdyż Konstytucja była pierwszym w Europie i drugim na świecie po Stanach Zjednoczonych, spisem praw dla wszystkich warstw społecznych w naszym kraju. Uczniowie klas IV – VII również na zajęciach plastycznych wysłuchali lekcji o historii powstania Konstytucji i wykonali prace plastyczne, które wzięły udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.