Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych co roku przypada w październiku. Jest on dobrą okazją do przypomnienia się przez bibliotekę, pokazania jej oferty, dorobku, sprawności organizacyjnej oraz pozycji wśród uczniów i rodziców. MMBS daje możliwość pokazania biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, bezstresowego, pozwalającego przyjemnie spędzić czas.

W tym roku nauczyciele-bibliotekarze przygotowali akcję czytelniczą dla klas 0-8 pt. „DZIEWIĄTKA CZYTA NIE TYLKO W PAŹDZIERNIKU”. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do wspólnego, głośnego czytania podczas zajęć lekcyjnych, świetlicowych i godzin wychowawczych. Bibliotekarze przygotowali również specjalną wystawę i gazetkę ścienną z tej okazji pod hasłem: „Z książką ci do twarzy, bo zawsze znajdziesz w niej coś dla siebie”

Tegoroczne hasło MMBS brzmiało: „ Baśnie i legendy z całego świata”, które czytane były głównie w klasach młodszych. Dzięki wolontariuszkom z klasy 5a Natalii Mika i Julii Jachym dzieci  miały możliwość posłuchania baśni w języku angielskim oraz polskim. Klasy starsze chętnie wybierały lektury obowiązkowe lub uzupełniające. Wspólnie czytaliśmy m.in.: „Baśnie” H.Ch. Andersena, „Baśnie” Braci Grimm, „Baśnie angielskie – O Jasiowym Placuszku” Josepha Jacobsa, „Bajki polsko-angielskie” Wydawnictwa Ibis, „Alicję w krainie czarów” L. Carolla, „Magiczne Drzewo” A. Maleszki, „Karolcię” M. Krüger, „Akademię Pana Kleksa” J. Brzechwy, „Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi” R. Kosika, a także „Zemstę” A. Fredro. Klasa 1a po wysłuchaniu baśni wykonała prace plastyczne 🙂

Zachęcamy wszystkich do kontynuowania akcji i wspólnego, głośnego czytania !!!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: