Wielki sportowe emocje towarzyszyły zmaganiom w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 26.

Już od rana z okazji dnia Dziecka 1 czerwca nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali konkurencje sportowe na wesoło na najsprawniejszą klasę w szkole podstawowej i gimnazjum.

Gimnazjaliści zmagali się w następujących konkurencjach:

1/ rzut hulahopem na odległość

2/rzut piłeczką pingpongową do cel

3/skoki w worku -wyścigi

4/wyścigi rzędów z kubkiem wody

5/skok w dal z miejsca do piaskownicy

6/ skoki obunóż na skakance

Konkurs na „przesprawną” klasę wygrała klasa IIB. A drugie miejsce przypadło klasie IIIA.

Pamiątkowe dyplomy wręczyła pani dyrektor szkoły Elżbieta Dudała.

Po konkursach w nagrodę za zwycięstwo obie reprezentacje klas zagrały mecz pokazowy w piłkę nożną chłopców i piłkę siatkową dziewcząt.

A uczniowie szkoły podstawowej zmagali się w następujących konkurencjach:

1/ kręgle

2/wyścig z zamkniętymi oczami

3/skoki

4/rzut piłeczką do celu

5/rzucanie ringo do celu

6/zbieranie krążków

Konkurs na „przesprawną” klasę wygrała klasa 6B. A drugie miejsce przypadło klasie 5A.

Pamiątkowe dyplomy wręczyła pani dyrektor szkoły Elżbieta Dudała.

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani słodkimi cukierkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Po klasowych zmaganiach dzieci wystąpiły w konkursie „Mam talent” –  galeria zdjęć

Konkurs oglądała i mocno dopingowała cała szkoła.

Na koniec Dnia Sportu uczniowie mogli się sprawdzić w konkurencjach indywidualnych z piłki nożnej takich jak:

– karny w ciemno , zakręcony strzał, strzał do bramki z połowy boiska.

W tych konkursach zwyciężali uczniowie: Domagalski-Łabędzki Paweł, Korban Mateusz, Kaczor Grzegorz, Firlej Piotr, Litwinek Maciej i Chmiel .

Chłopcy „zgarnęli” ciekawe nagrody rzeczowe.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom pełniącym opiekę nad uczniami w Dniu Sportu.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego