Dnia 27.11.2017 r. nauczyciele bibliotekarze naszej szkoły: p. Teresa Mider oraz p. Ewelina Kowalska zorganizowały „Poranek z Pluszowym Misiem” oraz piękne wystawy i prezentacje książek w ramach „Dnia Pluszowego Misia”. Uroczystość przeznaczona była dla klas: „0” oraz 1-3 szkoły podstawowej, a przygotowali ją uczniowie klasy III B (Bartosz Chudzicki i Tomasz Orkisz) i III A (Bartłomiej Krzemiński) gimnazjum oraz uczennice klasy 5 a. Na początku gimnazjaliści przedstawili krótką historię pluszowego misia i jego święta. Następnie uczennice klasy 5 zaprezentowały wiersze o niedźwiadkach. Uwieńczeniem imprezy był quiz sprawdzający wiedzę dzieci na temat misiów. Największą atrakcją uroczystości okazał się jednak WIELKI MIŚ, który  podbił serca wszystkich milusińskich i który zabawiał uczniów również na przerwach. Oczywiście tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoim ulubionymi pluszakami.

W ramach zorganizowanego przez bibliotekę szkolną „Dnia Pluszowego Misia” świetlica szkolna przygotowała dla swoich podopiecznych konkurs plastyczny. Polegał on na wypełnieniu konturów pluszaka wydzieranką z kolorowego papieru. Dzieci chętnie przystąpiły do konkursu i w niedługim czasie zgromadziliśmy wiele pięknych prac. Najładniejsze z nich  zostały nagrodzone.