W maju w Polsce obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Pewnie gdybyśmy byli w szkole, to spędzilibyśmy ten dzień całkiem inaczej – jakąś zabawą lub akcją w bibliotece. A w obecnej sytuacji możemy tylko „świętować” on-line.

Tegoroczne święto odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Brzmi ciekawie i przywodzi na myśl książki, w których bohaterowie zajadali się pysznościami 🙂 Znacie takie książki?

ZASMAKUJ  W BIBLIOTECE! – TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020.

W dniach 8-15 maja obchodzimy ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Autorem hasła jest pan Mariusz Nakielny -bibliotekarz z Bochni, który uzasadnia swój wybór w następujący sposób:

„Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.”

Tydzień Bibliotek organizowany jest od 2004 roku i to już jego siedemnasta edycja. Tym razem jest to wersja online wydarzenia, które połączone jest też z Dniem Bibliotekarza obchodzonym 8 maja. Celem projektu jest promocja czytelnictwa i bibliotek oraz podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Również i nasza szkolna biblioteka przyłącza się do projektu i obchodów święta. Na sam początek mamy dla Was niespodziankę! To specjalny zestaw zakładek na Tydzień Bibliotek 2020! Zakładkami można się „częstować”! Zakładki są zaprojektowane jednostronnie, aby druga strona mogła być zapisywana, ozdabiana, projektowana przez czytelników. Najlepiej wydrukować je na jasnym, białym i o grubszej gramaturze papierze i ozdobić różnego rodzaju materiałami. Będzie nam miło jeśli zechcecie je wykorzystać .

Poniżej znajdziecie ciekawą prezentację na temat tego dnia. Obejrzyjcie ją sobie koniecznie! Poczytajcie o niezwykłych bibliotekach na świecie. I pamiętajcie, że Wasza szkolna BIBLIOTEKA na Was czeka 🙂

Miłej pracy, pozdrawiamy nauczyciele – bibliotekarze 🙂