Dnia 26.03.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z wyjątkowym gościem – Koziołkiem Matołkiem. Uroczystość skierowana była dla uczniów kl. 0 oraz 1-3 Szkoły Podstawowej. Na wstępie akademii, klasa 6a zaprezentowała dzieciom najważniejszych bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego, a następnie przedstawiła krótką inscenizację nt. przygód Koziołka Matołka. Głównym bohaterem naszej inscenizacji był Koziołek Matołek, w którego postać wcielił się Stasiu Górak z kl. IIIA Gimnazjum. Pod koniec uroczystości, uczniowie wysłuchali fragmentu 2 Księgi „Przygód Koziołka Matołka” oraz nagrodzeni zostali dyplomami i słodkościami – prezentami od Koziołka.

Uroczystość została zorganizowana w ramach promowania czytelnictwa pt. „Czytanie to przygoda” przez nauczycieli bibliotekarzy oraz kl. 6a.