Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1-6 do wzięcia udziału w przedświątecznym konkursie „Biblioteczny Kalendarz Adwentowy”. Spośród 24 zadań z kalendarza należy wybrać 5, które można udokumentować. 🎄📚🎄📚 ❄️

1. Wypożycz książkę z biblioteki. Może coś związanego ze Świętami?
  2. Przeczytaj wypożyczoną książkę lub jej część.
  3. Zrób do książki ilustrację lub świąteczną zakładkę.
  4. Sprawdź w słownikach lub Internecie jak powiedzieć „wesołych świąt!” w czterech wybranych językach obcych.
  5. Napisz list do Świętego Mikołaja.
  6. Opisz lub narysuj ulubione wspomnienie związane ze Świętym Mikołajem.
  7. Porozmawiaj ze starszą osobą o tym, jak obchodziła Boże Narodzenie będąc dzieckiem.
  8. Zaprojektuj kartkę świąteczną z życzeniami.
  9. Zrób ozdobę choinkową.
  10. Sprawdź i napisz lub narysuj, co to jest „podłaźniczka”.
  11. Jaka jest twoja ulubiona kolęda? Znajdź jej tekst i sprawdź czy znasz cały tekst.
  12. Sprawdź i opisz prognozę pogody na Wigilię. Czy będzie śnieg? Czy zobaczymy pierwszą gwiazdkę?
  13. Wymyśl wierszyk związany z Bożym Narodzeniem lub przeczytaj wiersz napisany przez kogoś innego.
  14. Opisz lub narysuj ulubione tradycje związane z Bożym Narodzeniem.
  15. Wymyśl najlepsze na świecie ozdoby choinkowe wokół swojego domu lub bloku i narysuj je. Nie muszą być prawdziwe, ogranicza Cię tylko wyobraźnia!
  16. Sprawdź jak spędza się święta w innych krajach. Możesz spytać o to rodziców, poszukać w książkach lub Internecie.
  17. Pomóż dorosłym w przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Napisz lub narysuj na czym polegała pomoc.
  18. Zrób ozdobę na swoją choinkę.
  19. Wypożycz z biblioteki książkę do czytania w trakcie przerwy świątecznej.
  20. Opisz lub narysuj ulubiony świąteczny film lub bajkę. Co obejrzysz w tym roku?
  21. W ramach porządków poukładaj swoje książki według alfabetu, rodzajów lub kolorów
  22. Zrób coś dobrego. Możesz komuś pomóc albo zadzwonić z życzeniami do bliskiej osoby, której nie zobaczysz w trakcie świąt.
  23. Pomóż rodzicom w gotowaniu. Narysuj ulubioną świąteczną potrawę lub napisz jak się ją przyrządza.
  24. Powiedz komuś bliskiemu coś miłego i ciesz się świętami J
    Zadania należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do 16.12.2022. Prosimy, aby prace były podpisane (najlepiej w teczce lub koszulce) z imieniem ucznia, nazwiskiem i klasą.
    Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się 19.12.2022 r. 🎄📚❄️

Serdecznie ZAPRASZAMY do udziału !!!