Jesień to piękna pora roku sprzyjająca  wycieczkom. W dn. 6 października uczniowie klasy 1a pod opieką wych. Marii Paduszyńskiej oraz klasy O pod opieką wych. Grażyny Romaniec wybrali się do lasu, by wziąć udział w warsztatach przyrodniczo-terenowych na ścieżce ” Leśna przygoda” na Stadionie. Zajęcia  prowadziła p. Barbara Spychaj z LOP. Warsztaty to wspaniała forma edukacji, która daje możliwość bezpośredniej obserwacji i  poznawania środowiska przyrodniczego. Podczas zajęć mali przyrodnicy w praktyczny sposób uczyli się rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów, wskazywania kierunków świata, orientacji w terenie. Ciekawe gry i ćwiczenia aktywizowały dzieci do działania, rozwiązywania zadań i zagadek. W atrakcyjny sposób rozszerzały wiedzę i rozwijały zainteresowania przyrodnicze. Na zakończenie wycieczki wszyscy zostali zaproszeni na herbatę i kiełbaski do Stangreta.