W dniu 5 maja 2016 roku  z okazji 170 rocznicy urodzin pisarza Henryka Sienkiewicza odbyła się w naszej szkole wystawa dzieł noblisty oraz prezentacja biograficzna .

W czasie  przerw lekcyjnych słuchaliśmy pięknej muzyki filmowej  skomponowanej do znanych ekranizacji powieści sienkiewiczowskich.

W dniu 16 maja 2016 roku uczniowie  gimnazjum wraz z nauczycielami biblioteki , odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Kielcach przy ul Sobieskiego .

467973ad-5a91-449e-bb55-9c61f74ffe38W ramach współpracy szkoły ze środowiskiem ,uczniowie zaprezentowali scenariusz literacko –muzyczny z okazji Roku Sienkiewiczowskiego było to czytanie fragmentów dzieł Henryka Sienkiewicza:

„Ogniem i mieczem ‘’ ,   „Potop’’ , „ Latarnik” ,  „ Krzyżacy” ,  „ Janko Muzykant”, „Pan Wołodyjowski” , „Sachem” ,  „W pustyni i w puszczy ‘’. W oprawie muzycznej popularnych piosenek filmowych „Dumka na dwa serca”, „Pustynia marzeń ‘’ w wykonaniu wybitnych artystów m.in. Edyty Górniak i Beaty Kozidrak.

Ponadto zorganizowano wystawę książek i prezentację zdjęć z życia i twórczości noblisty. Przedstawienie bardzo podobało się pensjonariuszom Domu Opieki Społecznej w Kielcach  –  galeria zdjęć

Wystawę i program literacki  przygotowały :

mgr  Wioletta Janiszewska

mgr Teresa Mider